Artykuły

22 października 2014 roku uczniowie klasy V b uczestniczyli w spotkaniu z panią Zofią Olek-Redlarską - autorką książek dla dzieci i pracownikiem naukowym Uniwersytetu w Białymstoku. Odbyło się ono w siedzibie Filii nr 15 Książnicy Podlaskiej. Było to już kolejne przedsięwzięcie w ramach „Porozumienia o Współpracy Partnerskiej”. W zajęciach wzięli udział także studenci drugiego roku nauczania początkowego tejże uczelni.

Pisarka opowiedziała o fascynacji poezją Jana Pawła II i księdza Jana Twardowskiego, przedstawiła swoją drogę literacką i oczywiście zapoznała dzieci z własną twórczością. Wspomniała też o ważnych wydarzeniach w jej życiu. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali interpretacji wierszy w wykonaniu autorki.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Mamy też nadzieję, że stanie się bodźcem   do częstszych spotkań uczniów z książką.